mohamadreza sabalani

مهندسی فروش املاک

مشاور خرید ملک در ترکیه

مشاور تحصیل در قبرس

مدیریت سرمایه

باز سازی و نوسازی

مشاور ارتقا کسب و کار

بلاگ

به گفته اقتصاد دانان سال 2021 سال شانس، ریسک و خوش شانسی می باشد.

ژانویه 4, 2021 دسته‌بندی نشده
به گفته اقتصاد دانان سال 2021 سال شانس، ریسک و خوش شانسی می باشد.

10 نقطه از بزرگترین اقتصاد دانان جهان در باره سال 2021.

سال 2021 سال شانس ، خطر پذیری و شانس خواهد بود

ده موضوع برتر ذکر شده برای سال 2021 عبارتند از:

  1. دعوا بر سر واکسن . با در دسترس بودن اولین واکسن ها ، تمرکز از تلاش قهرمانانه تولید آنها به سمت همان وظیفه دلهره آور توزیع آنها تغییر خواهد کرد. دیپلماسی واکسن همراهی دعوا در داخل و بین کشورها بر سر این که چه کسی باید آنها را انجام دهد و چه زمانی انجام شود. وایلد کارت: چند نفر در صورت ارائه واکسن خودداری می کنند؟
  2. بهبود اقتصادی مختلط. همزمان با بازگشت اقتصاد ، با افزایش و شیوع بیماری های محلی و سرکوب ها ، بهبود وضعیت ناهموار خواهد بود – و دولت ها مانع نگهداری شرکت ها برای کمک به زندگی کارگرانی می شوند که شغل خود را از دست داده اند. شکاف بین شرکت های قوی و ضعیف بیشتر خواهد شد.
  3. وصله بندی اختلال جدید جهانی. جو بایدن ، تازه وارد در کاخ سفید ، چقدر می تواند یک نظم بین المللی مبتنی بر قوانین واسطه را وصله کند؟ معاهده پاریس و معامله ایران مکانهای آشکاری برای شروع است. اما این فروپاشی قبل از دونالد ترامپ است و دوره ریاست جمهوری وی را دوام می آورد.

 

  1. تنش های بیشتر ایالات متحده و چین. انتظار نداشته باشید که آقای بایدن جنگ تجاری با چین را لغو کند. درعوض ، وی خواهان اصلاح روابط با متحدان برای انجام موثرتر آنها خواهد بود. بسیاری از کشورها ، از آفریقا تا آسیای جنوب شرقی ، تمام تلاش خود را می کنند تا با بالا گرفتن تنش از انتخاب طرف جلوگیری کنند.

 

  1. شرکت های خط مقدم. جبهه دیگر درگیری ایالات متحده و چین شرکت ها هستند و نه فقط نمونه های بارز هواوی و تیک توک ، زیرا تجارت حتی بیشتر به یک میدان جنگ ژئوپلیتیک تبدیل می شود. علاوه بر فشار از بالا ، کارفرمایان با فشار از پایین نیز روبرو هستند ، زیرا کارمندان و مشتریان خواستار موضع گیری در مورد تغییر اقلیم و عدالت اجتماعی هستند ، جایی که سیاستمداران کم کاری کرده اند.

سال-2021

  1. بعد از تجلیل از فناوری. در سال 2020 همه گیری سرعت بسیاری از رفتارهای فناوری را از کنفرانس ویدیویی و خرید آنلاین گرفته تا کار از راه دور و آموزش از راه دور تسریع کرد. در سال 2021 میزان تأثیرگذاری این تغییرات یا معکوس شدن آن واضح تر خواهد شد

 

  1. دنیای کم پایدار. با تأکید بیشتر بر سفرهای داخلی ، گردشگری کاهش یافته و تغییر شکل می یابد. شرکت های هواپیمایی ، هتل های زنجیره ای و هواپیماسازان و دانشگاه هایی که اعتماد زیادی به دانشجویان خارجی دارند ، با مشکل روبرو خواهند شد. تبادل فرهنگی نیز آسیب خواهد دید.

 

  1. فرصتی درمورد تغییرات اقلیمی. یک خط نقره ای در میان بحران ، فرصت اقدام درمورد تغییر اقلیم است ، زیرا دولت ها برای ایجاد شغل و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در طرح های سبزسازی سرمایه گذاری می کنند. تعهدات کاهش کشورها در کنفرانس آب و هوای سازمان ملل که از سال 2020 به تأخیر می افتد ، چقدر بلند پروازانه خواهد بود؟
  1. سال دژاوو. این فقط یک نمونه از احساس سال آینده است ، از بسیاری جهات ، مانند برداشت دوم از سال 2020 ، زیرا رویدادهایی از جمله المپیک ، نمایشگاه دبی و بسیاری دیگر از اجتماعات سیاسی ، ورزشی و تجاری تمام تلاش خود را می کنند تا یک سال بعد افتتاح شود.

 

  1. زنگ خطر برای سایر خطرات. دانشگاهیان و تحلیل گران ، که بسیاری از آنها سالها در مورد خطر همه گیری هشدار داده اند ، سعی خواهند کرد با بهره گیری از فرصت محدود ، سیاست گذاران را نسبت به سایر خطرات نادیده گرفته شده ، مانند مقاومت به آنتی بیوتیک ها و تروریسم هسته ای ، با جدیت بیشتری تبدیل کنند.
Write a comment